Засоби кібербезпеки: попередження онлайн-шахрайства

30 липня відбувся п’ятий і заключний тренінг другого блоку онлайн-занять курсу, що триває в рамках проєкту з миробудування «PeaceLab», який реалізується неприбутковою організацією «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

«Один із напрямків, який ми обговорювали протягом цієї онлайн-зустрічі, було інтернет-шахрайство. Отже, говорили про кібербезпеку. Зокрема про те, як убезпечити себе та свій простір. Зазначу, що на відміну від фейків шахрайство – це діяння, яке порушує Кримінальний кодекс України. Я проаналізувала статистику, пов’язану з кіберзлочинністю. Наразі в мережі Інтернет діє широка мережа шахраїв», – розповіла тренерка Світлана Закревська.

Тренерка ознайомила групу з алгоритмами роботи аналітичної онлайн-системи YouControl.

«Сервіс простий, доступний і оперативний. За допомогою YouControl можна отримати дані, які суттєво знижують ризик постраждати від шахраїв, оскільки ця платформа збирає та систематизує інформацію про фізичних та юридичних осіб, її легше аналізувати. За результатами опитування YouControl, на думку респондентів, серед яких проводилося дослідження, минулого року кіберзлочинність в Україні зросла на 66%», – деталізувала Світлана Закревська.

Ґрунтуючись на даних правоохоронців, тренерка перелічила методи, якими користуються шахраї, зокрема – збір персональних даних, шахрайства, пов’язані з придбанням товарів у мережі Інтернет, привласнення коштів під виглядом компенсаційних виплат підприємцям, онлайн-оренда майна, телефонні шахрайства тощо.

Крім того, учасники/учасниці тренінгу вивчили навички протидії онлайн-шахрайству.

Також група поділилася результатами виконання домашнього завдання з попереднього заняття: проаналізувати своє онлайн-оточення у соціальних мережах на предмет видалення акаунтів з ознаками фейковості.

За новинами проєкту та анонсами івентів слідкуйте на сторінках Української мережі освіти дорослих та розвитку інновацій та Фонду Ганнса Зайделя в Україні у Facebook, а також на сайті unaedi.net

Примітка 1. «YouControl» – ІТ-компанія, що розробляє сервіси на основі відкритих даних, а також однойменна аналітична онлайн-система для бізнесової аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів.

Примітка 2. Зазначимо, що на офіційному сайті Кіберполіції України є посилання на сторінкиhttps://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ та nomoreransom.org, що містять рекомендації з дотримання умов кібербезпеки – як для звичайних користувачів/ок, так і для підприємств.