Діалог за мир

25-26 травня 2017 року у місті Київ було проведено семінар-майстерню «Діалог за мир – креативна побудова миру». 

 

У заході взяло участь 26 осіб з числа молодіжних працівників / працівниць, тренерів / тренерок та фасилітаторів/фасилітаторок, які мають досвід щодо креативних методик як «Креативне написання постерів за методикою Loesje» та Форум-театр.

На семінарі учасники/ці отримали знання щодо тренерських методик з розбудови миру, а також щодо шляхів застосування цих методик для обговорення з молоддю соціально важливих тем.

Протягом двох днів  учасники/ці ознайомилися з теоретичними аспектами роботи із конфліктами та розбудови миру. Навчилися виявляти та аналізувати  конфлікти різного рівню.

Побачили з яких частин складається конфлікт. Попрацювали з кожною складовою конфлікту, побачили, які переваги дає аналіз конфлікту та добра комунікація під час конфліктів. Активізували знання з організації форум-театру та майстерень за методикою Loesje на базі власної організації. Всі знання, отримані на тренінгу були закріплені практичними вправами. Учасники/ці приймали участь у вправах, що дозволяло відчути себе на місці учасника/ці та одразу пробували себе на місці Джокера. Учасники/ці відпрацювали проведення ігор на довіру, демеханізацію, розвиток креативності.

Учасники/ці  ділились досвідом своєї роботи, пропонували колегам використовувати власні методи, намагались разом знайти оптимальний стиль поведінки у критичних ситуаціях. Завдяки активній спільній роботі були налагоджені тісні взаємовідносини та з’явились плани спільного проведення заходів навіть поза проектом.

 

Учасники/ці семінару виявили неприхований інтерес до методики форум-театр та майстерень за методикою Loesje. Вони відмітили малу кількість методичних рекомендацій у Інтернеті. Оскільки методика для України нова, досить складно знайти літературу за цією темою, тому організатори розіслали кожному/ній посібник в електронному вигляді.

 

=======

Проект “Майстерня миру” реалізує «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» (UNAEDI) за підтримки Європейського Союзу через International Alert.
Проект направлений на сприяння деміфологізації конфлікту, пошук спільних шляхів його вирішення через підготовку молодіжних працівників як мультиплікаторів з розбудови миру та проведення творчих освітніх заходів для молоді з різних регіонів України.

Фото з заходу