Рольова гра «Крива конфлікту»
«Мир не з’явиться сам по собі – щоб його досягти, над цим треба працювати», – такого висновку дійшли учасники тренінгу для фасилітаторів рольової гри «Крива конфлікту», який 10-12 серпня проходив у Харкові.
Цей тренінг став одним з кроків у напрямку розбудови миру. На наступному етапі учасники неформального навчання проведуть рольові ігри «Крива конфлікту» у своїх громадах, завдяки отриманим на тренінгу знанням та навичкам.
Тренінг організувала та провела Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій у рамках проєкту «Reach Out» при партнерстві Comparative Research Network за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини Auswärtiges Amt.
Протягом трьох днів представники різних соціальних верств вивчали методику проведення рольової гри «Крива конфлікту». Організатори ставили на меті підвищення обізнаності учасників та учасниць в основах конфлікту, надання інструментів для вирішення конфліктних ситуацій та управлінням ними, а також надання знань щодо фасилітації гри. Нагадаємо, що минулого року гра «Крива конфлікту» була вперше презентована в Україні та опробована у Львові. Всі, хто брав участь у грі торік у Львові, отримали запрошення на навчання фасилітаторів у Харкові. До харківського заходу долучилися представники громадських організацій, ЗМІ, активісти, держслужбовці, ВПО, жінки-лідери, які працюють у тематиці розбудови миру та подолання конфліктів – з різних регіонів України. За час тренінгу учасники та учасниці ознайомилися з поняттям циклічності та перебігу конфлікту, характером заходів з боку громадянського суспільства, ЗМІ та влади, для подолання конфлікту та релевантної поведінки перелічених груп для можливої мінімізації негативних наслідків.
Також навчальний процес містив у собі безпосередньо саму рольову гру «Крива конфлікту». Після гри у неї учасники та учасниці за допомогою команди тренерок-фасилітаторок детально розібрали її перебіг, провели аналіз сильних і вразливих точок гри й методики її проведення з позиції майбутніх фасилітаторів. Практичне значення мали розробка учасниками та учасницями власного плану проведення гри у майбутньому. Це дозволило їм підійти до методичних питань з нового боку та з підвищеним рівнем залученості та відповідальності. Окремою важливою частиною було опанування основ фасилітації. Завдяки участі у процесі неформальної освіти досвідчених тренерок-фасилітаторок учасники мали змогу отримати в свій арсенал майбутніх фасилітаторів кращі напрацювання та професійні рекомендації. Учасники та учасниці тренінгу, які вирішать провести рольову гру «Крива конфлікту» у своїх громадах, отримають фінансування на організацію та проведення такої одноденної гри. Деякі з учасників утворили перші команди фасилітаторів безпосередньо на тренінгу та вже отримали стартовий пакет роздаткових матеріалів для підготовки до гри.
Організатори і тренерки побажали успіхів учасникам та завірили, що готові надати їм усіляку інформаційну підтримку при підготовці до проведення ігор в регіонах. Організатори висловлюють щиру подяку спонсорам та партнерам за підтримку. Вони вдячні учасникам і учасницям за активну участь у тренінгу та відповідальне ставлення до навчального процесу, а також до застосування його результатів. #Reach_Out