Другий модуль тренінгу «Від конфлікту до діалогу»: робота з кейсами та занурення у тематику

12 червня відбувся другий модуль онлайн-тренінгу «Від конфлікту до діалогу» в рамках проєкту «PeaceLab», який Громадська організація «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» реалізує за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Проєкт сприятиме взаєморозумінню між цивільними особами з обох сторін лінії зіткнення – тими, хто проживає на окупованих територіях, внутрішньо переміщеними особами (переселенцями), а також приймаючими громадами на підконтрольних територіях України.

Проєкт має на меті навчити громадських активістів/ок навичкам ведення та організації діалогових процесів онлайн, розпізнаванню фейків щодо цієї тематики в соціальних мережах та мінімізації їх розповсюдження, та надати можливості для просування толерантності, діалогу та конструктивних рішень, орієнтованих на вирішення конфлікту на сході України.

Нагадаємо, що 5 червня, під час першого модулю, учасники та учасниці вивчали та аналізували можливості роботи з конфліктом у громадах.

«Дедалі вагомішими стають методи альтернативного вирішення конфліктів – такі, як медіація, ненасильницька комунікація. Вони дозволяють побачити у кожній особистості насамперед людину, з її задоволеними чи не задоволеними потребами у безпеці, повазі, підтримці», – акцентувала Представниця Фонду Ганса Зайделя в Україні Тетяна Золотар.

Під час другого модулю, що відбувся 12 червня, група продовжила заглиблюватися у тематику.

«Зокрема учасники та учасниці знайомилися з підходами до вирішення соціальних конфліктів, вивчали принципи роботи на різних стадіях конфлікту, а також визначали підходи вирішення конфліктів. Крім того, обговорення на спільному колі, яким ми резюмували кожну сесію, надало як групі, так і мені особисто безліч інсайтів, які допоможуть покращити ефективність подальшої роботи», – поділилася думками після завершення роботи тренерка Олеся Натха.

Схожі враження має й група:

  • «Я вдячна за практичні інструменти, які сьогодні отримала. Знаю, що вони будуть дуже корисними».
  • «Дякую за вашу толерантність, вміння розподіляти тренерську увагу та підтримку. Щодо суті модулю – зазначу, що порадувала різноманітність методик, це розвантажувало і не давало перенапружуватися».
  • «Тренінг є надзвичайно актуальним, оскільки надає інструменти та навички вирішення конфліктів, що дуже важливо на тлі ситуації у країні. Дякую тренерці за вміння професійно подати групі таку тематику, як конфлікт, а особливо – за можливість працювати і вести обговорення в окремих групах».

«Це чудова практика – говорити про конфлікт безконфліктно. І цей досвід спрацює як своєрідний «тренажер», коли учасниці та учасники вже у своїх громадах розбиратимуть практичні кейси. Дуже важливо спочатку опрацювати наявні інструменти та методики тут, у безпечному, дружньому просторі», – резюмувала тренерка Олеся Натха.

За новинами проєкту та анонсами івентів слідкуйте на сторінках Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій та Фонд Ганса Зайделя у Facebook.