Природа діалогу: проєкт «PeaceLab» допомагає вивчати принципи якісної комунікації

16 червня відбувся третій модуль онлайн-тренінгу «Від конфлікту до діалогу» в рамках проєкту «PeaceLab», який Громадська організація «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» реалізує за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. 

Проєкт сприятиме порозумінню українців/ок по обидва боки лінії зіткнення на Донбасі, полегшить комунікацію внутрішньо переміщених осіб у нових громадах, навчить громадських активістів/ок навичкам ведення та організації діалогових процесів онлайн, розпізнаванню фейків у соцмережах, а також надасть можливості для конструктивних рішень, орієнтованих на вирішення конфлікту на сході України.

Тренерка модулю «Природа діалогу та діалогічної комунікації» Мар’яна Завійська поділилася деякими аспектами проведення заходу. Насамперед вона уточнила, що діалог – це процес, який потребує зусиль та розуміння усіх сторін.

Тренерка наголосила, що існують три рівні формування компетенцій: розуміння процесу, самоусвідомлення та розуміння системи. Вони необхідні для побудови якісного результативного діалогу.

«Вступати в діалог один з одним – означає спілкуватися таким чином, щоб можна було краще зрозуміти себе та інших. Рамкою для цього виду спілкування може бути структурований опосередкований груповий процес, який організовується командою фасилітаторів», – підкреслила Мар’яна.

Тренерка додала, що перевагами діалогічної комунікації є потенціал до трансформації конфліктів, можливість покращити стосунки в громаді та набути позитивного досвіду взаємодії.

«Крім того, спираючись на енергію, яка вивільняється в діалозі, учасники та учасниці можуть відчути нову мотивацію до ініціативи чи змін», – деталізувала Мар’яна Завійська.

Вона доповнила, що від роздумів поодинці до спільних роздумів (що важливо для створення ґрунту для діалогу в суспільстві) допоможуть дійти дискусія та дебати, рефлексивний та продуктивний діалог, серійні монологи, а також спрямована бесіда. 

Ці та інші можливості, знання та практичні навички, отримані під час проєкту, учасники/ці використовуватимуть під час проведення вже власних заходів у місцевих громадах, що сприятиме поширенню принципів толерантності та ненасильницької комунікації заради подолання конфліктів.

Нагадаємо, під час двох попередніх модулів тренінгу «Від конфлікту до діалогу» в рамках проєкту «PeaceLab», які відбулися 5 та 12 червня, учасники та учасниці почали занурюватися у тематику вирішення конфліктів, і вже отримали низку інсайтів для подальшої діяльності.

За новинами проєкту та анонсами івентів слідкуйте на сторінках Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій та Фонду Ганса Зайделя у Facebook, а також на сайті unaedi.net