Фасилітація діалогічних процесів: проєкт «PeaceLab» допомагає говорити з громадами

24 червня відбувся четвертий модуль онлайн-тренінгу «Від конфлікту до діалогу» в рамках проєкту «PeaceLab». Проєкт реалізує Громадська організація «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. 

Тренерка модулю «Фасилітація діалогічних процесів» Мар’яна Завійська зазначила, що під час заняття група зосередилася на вивченні та аналізі діалогічних процесів у громаді – їхніх цілей, принципів побудови та ключових етапів побудови.

«Крім того, ми опрацьовували практичні кейси, у тому числі, щоб мати змогу оцінити результати впливу діалогу на громаду, та зрозуміти, що саме ми вже сьогодні можемо зробити для збереження культури діалогу у громаді», – розповіла тренерка.

Вона доповнила, що якісний діалог допомагає прискорити прийняття рішень, важливих для місцевих громад.

«Діалог у громаді – це процес, який залучає різних представників громади та створює можливість для обміну інформацією та перспективами, для уточнення точок зору та розробки рішень з питань, що цікавлять громаду. Задачі діалогічного процесу у громаді –сприяти взаєморозумінню та миротворчості; позитивно вплинути на стосунки між людьми; створити простір для відкритого висловлювання своїх ідей та перспектив тощо», – деталізувала Мар’яна Завійська.

Важливо, що побудова діалогу сприятиме забезпеченню розвитку поваги серед людей, щоб заохочувати позитивні стосунки між ними. Зокрема діалогічний процес надає можливість висловлюватись і тим членам громади, які часто виключені з процесу прийняття рішень.

«Результатом діалогічного процесу не обов’язково має стати згода або консенсус. Люди можуть мирно співіснувати, поважаючи один одного, не обов’язково погоджуючись з тим, у що інші вірять та роблять. Таким чином люди можуть знайти спільний ґрунт для взаємодії у громаді», – резюмувала тренерка.

За новинами проєкту та анонсами івентів слідкуйте на сторінках Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій та Фонду Ганса Зайделя у Facebook, а також на сайті unaedi.net