Онлайн-тренінги та динаміка співтворчості: «PeaceLab» для активістів триває

10 серпня відбувся другий тренінг третього блоку онлайн-курсу, що в рамках проєкту з миробудування «PeaceLab» реалізує неприбуткова організація «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

«Під час нашого курсу ми не лише опрацьовуємо навички ненасильницької комунікації та вчимося заради розбудови мирних процесів в Україні долати фейки. Ми готуємо групу до проведення тренінгів учасниками/учасницями вже у їхніх громадах», – розповіла тренерка Мар’яна Завійська

Проєкт має на меті навчити громадських активістів/ок навичкам ведення та організації діалогових процесів онлайн, розпізнаванню фейків у соціальних мережах та мінімізації їх розповсюдження, та надати можливості для просування конструктивних рішень, орієнтованих на вирішення конфлікту на сході України.

Між іншим, теперішній час додає нових викликів у тренерську роботу: під час пандемії COVID-19 тренінгова активність змістилася на онлайн-майданчики. Тому тренери/тренерки все частіше використовують можливості, які пропонують онлайн-платформи, щоб тренінговий простір залишався безпечним.

«Тому значна частина сьогоднішнього онлайн-тренінгу була присвячена роботі з оновленими опціями Zoom. Платформа пропонує багато можливостей для проведення онлайн-заходів, і є зручною незалежно від тематики та специфіки аудиторії. Зокрема ми вивчали інструменти роботи із сесійними залами, кімнатами, чатом, для того щоб в онлайн-умовах так само ефективно організувати роботу в групах, як і в офлайн-форматі», – уточнила тренерка.

Крім того, під час тренінгу учасники/учасниці працювали над дослідженням алгоритмів динаміки співтворчості, щоб успішно комунікувати з різними аудиторіями. Зокрема знайомилися із поняттями дивергентне та конвергентне мислення.

Дивергентне мислення:

  • генерування ідей та пропозицій;
  • відкрита дискусія;
  • збір різних точок зору;
  • аналіз проблеми.

Конвергентне мислення:

  • оцінка ідей
  • резюмування ключових тез або висновків обговорення
  • сортування (кластерування) ідей в групи
  • підведення загальних підсумків

На прикладах підходів до вирішення певних ситуацій з погляду дивергентного та конвергентного мислення учасники/учасниці відслідковували динаміку прийняття рішень та етапи співтворчості задля досягнення результату. Поглиблюватиме знання група під час наступного тренінгу.

За новинами проєкту та анонсами івентів слідкуйте на сторінках Української мережі освіти дорослих та розвитку інновацій та Фонду Ганнса Зайделя в Україні у Facebook.