Інструменти онлайн-тренінгів: завершено навчальний курс «PeaceLab» для активістів

12 серпня відбувся третій тренінг третього блоку онлайн-курсу, який за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні в рамках проєкту з миробудування «PeaceLab» реалізує неприбуткова організація «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій».

«Сьогодні ми продовжили опрацьовувати тему роботи з онлайн-платформами для проведення онлайн-заходів: тренінгів, семінарів тощо», – розповіла тренерка Мар’яна Завійська

Зокрема зосередилися на можливостях ZOOM та MS Teams.

ZOOM: платна ліцензія; можливість створювати малі групи; можливість поділитися екраном; White Board; можливість перекладу; можливість запису.

MS Teams: платна ліцензія; можливість створювати малі групи; можливість поділитися екраном; White Board; можливість запису.

Крім того, учасники/учасниці знайомилися з інструментами для фасилітації онлайн: інтерактивними дошками для роботи з картками. Роздивилися наступні онлайн-сервіси та їхні переваги/можливості:

Mirro: платна ліцензія; можливість проводити сесії з сортування карток; можливість створювати мапи роздумів; можливість учасникам працювати з картками потребує  реєстрації; можливість проводити соціометричні вправи; експорт в PDF та JPEG.

Google JamBoardбезкоштовна; можливість проводити сесії з сортування карток; можливість надати доступ учасникам та працювати з картками без додаткової реєстрації; можливість проводити соціометричні вправи; експорт в PDF та JPEG.

Результати роботи важливо зберегти. Тому група вивчала можливості документування за допомогою наступних сервісів, які пропонують можливості збереження текстових та фото- та відеоматеріалів.

  • Google-документи: для ведення нотаток/документації за результатами роботи малих груп; 
  • Google-слайди: підготовка презентацій учасниками;
  • Dropbox: для ведення нотаток/документації за результатами роботи малих груп; 

Також говорили про мапу роздумів (інтелект-карта, mind map) – діаграму, яка дозволяє уявити, як пов’язані між собою ідеї та концепції. Це простий спосіб систематизувати інформацію (індивідуально та в групі), метод для дослідження/аналізу теми, спосіб ведення візуальних нотаток офлайн та онлайн, а також – спосіб генерування нових ідей або планування проєктів.

Зазначимо, що це останній тренінг великого навчального онлайн-курсу. Попереду на учасників/учасниць курсу чекають уже власні заходи в їхніх громадах – усього заплановано 10 івентів, які відбудуться як онлайн, так і офлайн. 

Під час заходів, які активісти/активістки плануватимуть і проводитимуть самостійно, вони впровадять методики, інструменти та навички, якими оволоділи протягом курсу за допомогою тренерок Світлани ЗакревськоїОлесі Натхи та Мар’яни Завійської.

Нагадаємо, що проєкт «PeaceLab» має на меті:

  • навчити громадських активістів/ок навичкам ведення та організації діалогових процесів онлайн; 
  • навчити розпізнаванню фейків у соціальних мережах та мінімізації їх розповсюдження; 
  • надати можливості для просування конструктивних рішень, орієнтованих на вирішення конфлікту на сході України.

Після завершення практичного етапу проєкту учасники та учасниці «PeaceLab» презентуватимуть напрацювання, розповідатимуть про динаміку процесу творення змін на місцях, а також – ділитимуться інсайтами.

За новинами проєкту та анонсами івентів слідкуйте на сторінках Української мережі освіти дорослих та розвитку інновацій та Фонду Ганнса Зайделя в Україні у Facebook.