Крок до порозуміння: на Черкащині провели тренінг із миробудування

27 серпня у Богуславецькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» ім. М.О. Максимовича Золотоніського району Черкаської області відбувся тренінг «Протидія фейкам – крок до порозуміння». Тренерка – Тетяна Москаленко, учасниця проєкту «PeaceLab».

У заході взяли участь учителі та вихователі.

Під час тренінгу учасники та учасниці визначали та обговорювали поняття «Мир», зокрема – що сприяє миру, а що – його руйнує. 

Крім того, знайомилися з методами роботи пропаганди, як деструктивної, так і конструктивної, а також – засобами протидії деструктивній пропаганді. 

«Згідно з визначенням, пропаганда – це усна, друкована, наочна політична діяльність, що впливає на свідомість та настрій людей з метою спонукання їх до політичної чи іншої активності, ідеологічна зброя в боротьбі за політичний авторитет або владу. Ми намагалися якомога глибше вивчити механізми дії деструктивної пропаганди, і з’ясувати, яким чином можемо їй опиратися», – повідомила тренерка Тетяна Москаленко.

Окремо обговорювалися фейки, за допомогою яких штучно поглиблюються протиріччя у сучасній Україні, як і у низці інших країн, що переживали збройний конфлікт.

«Фейк – це будь-яка недостовірна інформація, розміщена в Інтернеті. Фейк може бути навмисним і ненавмисним, повним або частковим. Фейковим може бути будь-який контент: новина, зображення, відеоролик. Крім того, з метою дестабілізації ситуації в соціальних мережах створюються фейкові акаунти. Мета фейків – створення соціальної напруги, дезінформація, наперед неправдиві, сфабриковані «факти», шахрайство, збільшення трафіка, просування персон/ідей, просування товарів і послуг», – розповіла пані Тетяна.

Також вивчали поняття «маніпуляції»: як вони працюють, як впливають на громадську думку стосовно резонансних подій, яким чином сприяють збільшенню кількості непорозумінь між громадянами/ками України.

До структури заходу тренерка включила також навчальні відеоматеріали, інтерактивні ігри та низку вправ на поліпшення якості комунікації. З цією ж метою під час тренінгу дуже активно працювали в групах.

«Тренінг проходив у творчій, позитивній, толерантній атмосфері. Учасники були вмотивованими до професійного та особистого вдосконалення. Учасники тренінгу під час заключного кола висловилися про актуальність тематики тренінгу, цікавий перебіг заходу, практичність вправ, постійну можливість висловитися, нову інформацію та нові терміни, шляхи використання отриманого досвіду в учнівських колективах, відпрацювання навичок роботи в команді, групах, а також покращення навичок використання та аналізу різноманітних джерел», – зазначила тренерка Тетяна Москаленко.

Примітка. Тренінг проведено з використанням матеріалів та напрацювань тренерки навчального онлайн-курсу «PeaceLab» Світлани Закревської.

Тренінг відбувся в рамках проєкту з миробудування «PeaceLab», який реалізує неприбуткова організація «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

За новинами проєкту та анонсами івентів слідкуйте на сторінках Української мережі освіти дорослих та розвитку інновацій та Фонду Ганнса Зайделя в Україні у Facebook, а також на сайті unaedi.net