“Маршрут Безпеки”

«Маршрут Безпеки» – це сучасний комунікативний інструмент з питань репродуктивного здоров’я, який безпосередньо націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Він поєднує низку комунікаційних та тренінгових напрацювань з інтерактивними іграми в рамках мобільного заходу. Основний набір складається з п’яти станцій, на кожній з яких висвітлюється актуальна тема з життя молоді. Теми, які висвітлюються в «Маршруті Безпеки», допомагають пов’язати власні життєві ситуації та досвід учасників з особистим ризиком інфікування ВІЛ та ІПСШ.
Переваги «Маршруту Безпеки» перед іншими сучасними профілактично-освітніми програмами для молоді:
• максимально відповідає реальним потребам та інтересам учасників;
• ініціює рівноправний діалог;
• спонукає учасників до активної взаємодії;
• окрім пізнання та інтелектуального розвитку, звертається до емоцій;
• залучає особистий досвід учасників, аналізує реальні ситуації з повсякденного життя;
• допомагає учасникам виробити власні профілактичні стратегії для уникнення інфікування ВІЛ та ІПСШ.

Ексклюзивне право розповсюдження оновленої версії «Маршруту безпеки» в Донецькій області мала«Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій», представники якої з грудня 2010 брали активну участь в розвитку та адаптації інструменту до українських реалій.

«Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» в рамках пілотного проекту ««Маршрут Безпеки» в Донецькій області – інновації в первинній профілактиці ВІЛ-СНІД в регіоні» за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва реалізувала проект та провела пілотні «Маршрути безпеки» в різних містах Донецької області; пріоритетні міста реалізації пілотного проекту – Маріуполь, Макіївка, Донецьк, Харцизьк та Костянтинівка.